Kaip Lietuvoje suprantamos šios visuomenės ir jų pasiekimai? Koks šalies gyventojų santykis su jomis? Kodėl su arabų menu verta susipažinti? Apie tai rugsėjo 12-16 d. Vilniuje, Kaune, Rukloje ir Visagine bus galima sužinoti atėjus į Arabų kultūros dienas.
Jų metu suplanuoti įvairūs renginiai, dedikuoti skirtingų arabų šalių kultūroms.

Renginiuose savo patirtimi ir žiniomis dalinsis Vilniaus universiteto Orientalistikos fakulteto (VU OC) lektorė ir VšĮ Arabų kultūros forumo vadovė Maritana Larbi bei šios įstaigos projektų koordinatorė Milda Petkauskaitė.

Vykstant globaliems pokyčiams pasaulio visuomenėse, didėjant migracijos ir mobilumo srautams, kitų kultūrų pažinimas tampa labai svarbus. Arabų kultūros – ne išimtis.

„Aš pati šia kultūra susidomėjau dar mokyklos laikais, o savo pasirinkimu studijuoti arabistiką VU niekada nedvejojau“, – teigė M.Petkauskaitė, kuri bakalauro žinias gilino Šiuolaikinės Azijos studijose magistrantūros pakopoje, o dabar dėsto VU.

M.Larbi pastebi, kad pirmakursiai, pasirinkę Artimųjų Rytų studijas, atsineša labai kuklų žinių bagažą. Mokyklos istorijos vadovėliai beveik visai neskiria dėmesio arabų civilizacijai.

„Mokyklos istorijos vadovėliai beveik visai neskiria dėmesio šiai civilizacijai. Pavyzdžiui, Evaldo Bakonio parengtame 6 klasės istorijos vadovėlyje skirta vos 1 ar 2 pamokos šiai kultūrai. Be to, kaip specialistė, turiu priekaištų, nes pateikiamoje informacijoje radau netikslumų“, – teigė M.Larbi.

Ji pridūrė, kad prie neigiamo arabų įvaizdžio, kuris sustiprėjo pabėgėlių krizės metu, ženkliai prisideda šalies žiniasklaida.

„Dažnai pateikiama informacija neatitinka realybės ir faktų, neatsižvelgiama į kultūrinę, sudėtingą istorinę ir politinę įvairovę. Juk Artimieji Rytai yra be galo dinamiškas, spalvingas regionas“, – su M.Larbi sutiko ir jos kolegė.

Nenuostabu, kad per pirmuosius studijų metus susitelkiama į stereotipų laužymą ir mokymąsi suprasti kitą, tolimą kultūrą. Dažnai šiame etape dalis studentų „atkrenta“. Vieni supranta pasirinkę netinkamas studijas, kitiems arabų pasaulis atrodo per tolimas.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/naujiena/pasaulis-tavo-akimis/arabu-kulturos-dienose-rugseji-daugiasluoksnis-arabu-kulturu-pasaulis-1084-849062

©2019 Anna Lindh Fondas Lietuvos tinklas - Sprendimas: E-project.lt

Log in with your credentials

Forgot your details?