Į rugsėjo 12-16 d. Vilniuje, Kaune ir Visagine vyksiančias Arabų kultūros dienas atvyksta indų menininkė Salva Rasool, kuri pristatys savo arabų kaligrafijos darbus. Kaligrafės paroda rengiama Lietuvos kino, muzikos ir teatro muziejuje, kur lankytojai galės išvysti 21 skirtingo dydžio ir stiliaus autorės kūrinį.
S.Rasool yra žinoma šiuolaikinė menininkė, užsiimanti modernia arabų kaligrafija. Jos darbai puošia ne tik Artimųjų Rytų, bet ir JAV, Pietų Afrikos, Jungtinės Karalystės namų sienas. Bendradarbiaudama su kitų sričių menininkais kaligrafė savo piešinius perkėlė ant juvelyrinių dirbinių, taip pat jie puošia knygų viršelius.

„Priešingai nei tuo metu buvo įprasta, mano tėvai buvo vieni iš nedaugelio Indijoje, kurie aktyviai skatino rinktis meno studijas. Tuo metu didžioji dalis musulmonių nebuvo raginamos siekti aukštojo mokslo“, – apie savo kelią kaligrafijos link pradėjo pasakoti S.Rasool. Kaligrafė atviravo, kad pabaigusi mokslus galutinai įsitikino, jog nori būti menininke, todėl studijoms pasirinko prestižinę Pono JJ meno mokyklą (angl. Sir JJ School of Arts). Ten pirmuosius trejus metus ji eksperimentavo su įvairiomis meno formomis, ieškodama sau tinkamos. Paskutiniais metais paieškos davė vaisių: mergina pasirinko tipografijos specializaciją, kuri ją ir atvedė prie kaligrafijos meno. Indės teigimu, tuo metu vizualinio meno derinimas su rašytiniu kaligrafijos menu Indijoje buvo naujovė. Būtent tai ją labiausiai sudomino.

Skaitykite daugiau: https://www.15min.lt/pasaulis-kiseneje/naujiena/pasaulis-tavo-akimis/i-lietuva-atvykstanti-zinoma-indu-kaligrafe-tapydama-naudoja-banko-korteles-sukas-ir-viela-1084-849796

©2019 Anna Lindh Fondas Lietuvos tinklas - Sprendimas: E-project.lt

Log in with your credentials

Forgot your details?